O nás

Jmenuji se Gábina a bylinky mě doprovází životem už nějaký ten pátek. Moje maminka měla ke všemu přírodnímu blízko, tak jsem to od ní tak trochu "odkoukala" a v dospělosti jsem si už našla tu svou cestu, začala jsem se o vše, co je spojené s léčivými rostlinami zajímat do hloubky. a sama vše studovat.

 

Jsem mámou dvou činorodých dětí a manželkou muže, který naštěstí sdílí moje nadšení pro bylinky :-) Kdybych doma neměla podporu, tak by to ani nešlo, protože z našeho domu se postupem času stala taková čarodějná chýše. Všude samé sklenice s bylinkami, lahvičky, dózičky,  chytré knihy a k tomu jedna ženská, která neustále něco míchá, vaří, sype a studuje. To by ještě nebylo tak hrozné, ale celá rodina musela přijmout tento můj koníček , spíše už vášeň jako součást svého života, protože když se někam jede, ať už na dovolenou nebo jen na výlet, musíme brát s sebou vybavení v podobě papírových tašek, nůžek a samozřejmě repelentu, protože "Co kdybchom náhodou potkali nějakou zajímavou bylinu" :-))) A tak si už rodina zvykla, že si např. půjčíme loďku, jen abychom přeplavili Vranov a dostali se tak ke krásným statným diviznám nebo podnikáme horské túry za arnikou v Alpách nebo trávíme nedělní odpoledne kopáním kostivalu. 

Je tedy samozřejmé, že prvními "pacienty", na kterých si své bylinkové výtvory testuji, jsou členové mojí rodiny a jelikož vidím, že opravdu fungují, snažím se své "Bylinkování" šířit dále :-) Nejvíce využívám bylinky v prevenci před samotným onemocněním (mám na mysli hlavně virové a bakteriální infekce) a když už se první známky nějaké té virózy objeví, je důležité zahájit léčbu hned a intenzivně! Pak je velká pravděpodobnost, že nemoc zaženete v prvopočátku, nepropukne a do dvou dnů jste fit!

V této oblasti se snažím neustále vzdělávat, absolvovala jsem již spoustu bylinkových kurzů a abych znalosti v oboru "Fytoterapie" zase posunula a prohloubila, začala jsem ji studova na škole přírodní a celostní medicíny, kde teď strávím dva roky. 

Zdroje

Seznam použité literatury, odkazů na externí weby a videa:

  • Herbáře léčivých rostlin , J. Janča a J. A. Zetrich
  • Bylinky revue
  • http://skolakamate.cz/
  • Bylinkové kurzy ve Valticích a informace paní Ing. V. Ždářské
  • FB skupina "Podomácku z darů země"

Kontakt